Nyní můžete využít možnosti předrezervace pro dopravu zboží až k Vám domů s BATEKA!

Základy komunikace v českém jazyce pro vietnamské mluvčí 1. / Giao tiếp bằng tiếng Séc 1.

Kód: 4647
Novinka
Značka: Sapa Trip
Skladem

Materiál seznamuje čtenáře se základními informacemi o "učení se" jazyku, o českém jazyce (ve srovnání s vietnamským) a o české společnosti. Materiál může posluchače připravit na pokračující kurzy úrovně A1 a poskytnout jim základní dovednosti, jednak aby se mohli jazyku efektivněji učit sami, jednak aby dokázali porozumět a komunikovat s českými mluvčími. Naučí je základním dovednostem pro praxi mluvení i psaní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kurzy českého jazyka pro cizince lze kromě jiného chápat jako prostor střetávání různých kultur, jehož výsledkem může být konflikt, ale i vzájemná inspirace. K tomu, aby spolu dvě kultury mohly začít efektivně komunikovat, je zapotřebí sladit jejich úrovně vědomí, aby jim jejich vzájemná komunikace byla srozumitelná. Učební materiál, který se Vám dostává do rukou, je pokusem o takové sladění, pokud jde o vietnamské migranty v ČR. Více než potřebou přirovnat obsah materiálu k evropskému jakovému srovnávacímu rámci, byli autoři při jeho tvorbě vedeni potřebou efektivně motivovat danou cílovou skupinu k samostatnému, resp. dalšímu studiu češtiny. Z toho důvodu byly při sestavování materiálu využívány také poznatky o konkrétních potřebách těchto posluchačů kurzů češtiny při integraci v ČR, znalosti jejich původního způsobu života ve VSR a interkulturní metodologie.

Pokud bychom jej měli přeci jen k evropskému jazykovému rámci přirovnat, řekli bychom, že co se týče gramatiky, v některých bodech materiál přesahuje úroveň A1. Naopak pokud jde o slovní zásobu, ta dané úrovně v materiálu mnohdy nedosahuje.

Vznik učebního materiálu byl ovlivněn několika procesy. Tím nejvýznamnějším jsou naše zkušenosti z výuky češtiny pro Vietnamce od roku 2006. Tyto kurzy organizovalo převážně občanské sdružení Klub Hanoi a byly určeny pro začátečníky, kteří však v ČR žijí různou dobu. Vyučovali zde dva lektoři: lektor hovořící pouze česky (aby nemohli účastníci mluvit vietnamsky) a vietnamsky a česky hovořící lektor (aby se účastníci mohli ptát). Tehdy se ukázalo, jak nevyhovující byla dosavadní nabídka materiálů pro monolingvní skupiny (z Vietnamu), což platí dodnes: stále existuje vysoká poptávka po srozumitelnějších materiálech. My jsme takový materiál při výuce vyzkoušeli, získali zpětnou vazbu od posluchačů a výsledek se Vám dostává do rukou.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
AUTOR: Mgr. Jiří Kocourek, Ing. Tran Van Sang
NAKLADATEL: South East Asia – liaison, z. s.
VAZBA: měkká
POČET STRAN: 204
ROK VYDÁNÍ: 2017
JAZYK VYDÁNÍ: český
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz